Systemy dla produkcji

Nowe wyzwania w firmach

Świat technologii pędzi do przodu niczym bolid formuły F1. Każdy dzień praktycznie przynosi jakąś nowość branży IT. Nowoczesna technologia i jej zastosowania opanowały całą gospodarkę, rozrywkę, kulturę, sztukę a nawet sport. Nie ma dziedziny życia, która nie korzystałaby z branży nowoczesnych technologii. Tendencja ta będzie się pogłębiać z każdym rokiem, jednak będzie zdobywać nowe rynki, nowe dziedziny życia.

W przypadku biznesowym to już nie mówi się, że jest jedną z części tej materii, ale jest sposobem na prowadzenie biznesu. Każda firma, niezależnie od branży jest uzależniona od technologii. Praca w przedsiębiorstwach odbywa się za pomocą inteligentnych systemów operacyjnych i drogich maszyn. Czy to się podoba, czy nie to jednak produktywność firm, które zarządzają produkcją wraz z systemami klasy ERP, MRP, MES zwiększyła się nawet o 50%. Od tego nie ma ucieczki, każdy liczący się gracz na rynku, a nawet wiele firm sektora MŚP jest tego świadoma.

Jednak posiadanie oprogramowania biznesowego do zarządzania zasobami jest już niewystarczalna. System ERP ma już ponad 30 lat, oczywiście jest ciągle udoskonalany i wprowadzane są nowe możliwości. Taką nowością, która co prawda jest na rynku jakiś czas, ale można nazwać ją nowością to jest oprogramowanie jako usługa. Dostawcy oprogramowania oferuję wiele produktów w chmurze dla każdego segmentu gospodarki.

Wszystkie nowe rozwiązania technologiczne są czymś spowodowane. Prawie zawsze jest to odpowiedz na zapotrzebowanie klienta. Co prawda klient nie mówi dokładnie, że potrzebuje oprogramowania w chmurze, kiedy tej jeszcze nie ma, ale daje wyraźne znaki, że stacjonarne systemy wiążą się z zakupem drogiego sprzętu, długiego czasu wdrażania no i dużej ceny. Więc inżynierowie zaoferowali chmurę, która dla części klientów okazała się strzałem w 10.

Nowa era nadeszła, ale pewnie i przyjdą kolejne. Na pewno przyszłość będzie należeć do urządzeń i rozwiązań mobilnych. Już dziś w krajach rozwiniętych i nie tylko mamy ogromne nagromadzenie urządzeń mobilnych z szerokie dostępem do internetu. A z danych wynika, że do 2020 roku na rynku będzie takich urządzeń aż 50 mld. Już dziś na szeroką skalę wykorzystywane są telefony, czy tablety do wielu prac. Kierowanie zasobami przedsiębiorstwa również jest możliwe, choć nie jest to jeszcze to na co czekają klienci, ale możemy być pewni, że w niedługim czasie powstaną kompletne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *