Blog o produkcji

Jak istotna jest wymiana danych

Zintegrowane systemy ERP, który jest jedynym programem zarządzającym wszystkie procesy ma za zadanie koordynować procesy produkcyjne, integruje się z innymi aplikacjami biznesowymi, oraz elektronicznie wymienia dane pomiędzy każdym modułem systemu ERP, aby dane z systemu dostępne były na bieżąco.To głównie dzięki dostępności pełnych i bieżących danych z wszystkich procesów biznesowych firmy decydują się na wdrożenie systemu ERP. System ten ze wszystkich skomplikowanych procesów produkcyjnych wyciąga dane, analizuje je poprzez wbudowane algorytmy obliczeniowe oraz informuje użytkownika a aktualnych stanach.
Wiele osób zadaje sobie pytanie, a co z informacją, którą należy przekazać do innego oprogramowania, np. pakietu MS Office?
Strach przedsiębiorstw jest całkowicie niepotrzebny, nowoczesne oprogramowanie klasy ERP II w większości przypadków potrafi współpracować z innymi systemami klasy ERP, MRP oraz pakietem aplikacji biurowych. Nie ma problemu z przekazaniem informacji, bądź wyświetlenie jej w najważniejszych programach biurowych, tj. MS Office, Open Office. Systemy ERP integrują się również z wieloma innymi programami biznesowymi, takimi jak chociażby bardzo popularny CRM do zarządzania relacjami z klientem.
Jedynym problemem w integracji różnych systemów klasy ERP może być fakt, iż jeden z systemów funkcjonuje jako usługa, czyli popularna chmura,. Połączenie systemu SaaS oraz stacjonarnego jest bardzo trudne i w większości przypadków niemożliwe.
Przepływ informacji jest kluczowy dla każdego przedsiębiorstwa, na każdym etapie, dla każdego obszaru.

18

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *