Systemy dla produkcji

Automatyzacja procesów w biznesie

Wiele przedsiębiorstw automatyzację procesów upatruje w pewnej części oprogramowania. Podczas, gdy duża część oprogramowania ma bardzo ładne „ubranie” omija kluczowe narzędzia biznesowe. Biznesowa automatyzacja procesów to coś więcej niż część oprogramowania. Jeśli chcesz wdrożyć nowe oprogramowanie nie rozumiejąc do końca własnego biznesu, jedynie skomplikujesz sobie z tego faktu działanie przedsiębiorstwa.

Lepsze zrozumienie

Na początek musisz popatrzeć na firmę z prospektywny klienta i odpowiedzieć na pytanie „co sprawia, że klienci do nasz przychodzą?” To pytanie jest fundamentem dla każdego przedsiębiorcy. Odpowiedz na to pytanie jest kluczowe i prowadzi do odpowiednich wniosków. Jeśli już głęboko się zastanowimy i odpowiemy na to pytanie kolejne winno być: „co zrobić aby klient łatwiej odszukał interesującą go rzecz i szybciej ją dostał”. Kluczowe pytania, niezbędne do osiągnięcia celu.

Stworzenie planu

Po weryfikacji oczekiwań i celu należy stworzyć plan działania. Prosty plan, który ma na celu określenie czynności, które prowadzą do kreślonego celu. W zależności od charakteru pracy plan ten będzie się różnić. I tak w przypadku firm marketingowych będzie zwiększenie liczby wysłanych ofert na maila. W przypadku firmy zajmującej się produkcją gwoździ może to być zwiększenie liczby odbiorców, zwiększenie produkcji, wzbogacenie oferty. Itp.

Harmonogram

Stworzenie planu nie jest wystarczające do polepszenie własnego biznesu. Stworzenie i realizacja planu krok po kroku jest nadrzędnym elementem w osiągnięciu sukcesu. Wszystkie zaplanowane działania muszą coś wnosić. Poszczególne etapy harmonogramu muszą skupiać się na określonym działaniu, a nie nad całością. Krok po kroku skupić się na danym punkcie aż do końca.

Podsumowanie

Należy podjąć odpowiednie kroki (etapy) aby lepiej zrozumieć własną firmę i potrzeby klienta. Po tak wnikliwej analizie i przeprowadzeniu kolejnych etapów naszego planu czas zastanowić się na automatyzacją poszczególnych procesów. Również w tym przypadku nie da się zautomatyzować wszystkiego naraz. Ważne są kolejne etapy. Automatyzacja procesów ma sens w poszczególnych etapach.
Firma zajmująca się produkcją nie będzie chciała zautomatyzować wszystkich działów, tylko tych odpowiedzialnych za produkcję. Działania w takim przypadku mają na celu zwiększenie produktywności firmy na przestrzeni czasu. Można oczywiście ulepszać automatyzację, np. dodając mechanizmy określania czasu na realizację projektu, czy określenie zasobów jakie są konieczne do wyprodukowania produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *